About Us

Společnost stojící za Dr. Beckmann

delta pronatura je jedním z mála nezávislých středně velkých podniků, které v Německu distribuují značkové produkty. V současné době je ve vedení společnosti již 3. generace majitelů - Gerhard Krauss a Heiner Beckmann a od roku 2016 také jeho syn Nils Beckmann, který představuje 4. generaci. Díky výrobě a distribuci vlastních značek Dr. Beckmann a Bullrich a také díky německé a rakouské distribuci značek Blistex and Bi-Oil, si delta pronatura vytvořila na trhu silné postavení.

Fakta & Čísla

0+produktů
0+trhů
0+mezinárodních zastoupení
0+zaměstnanců
0+let zkušeností
0+produktů prodáno v roce 2020

Historie Dr. Beckmann

1934

Historie delta pronatura, a tím i značky Dr. Beckmann, se začala psát v roce 1934 v jedné berlínské lékárně. Úspěch, kterému se Dr. Beckmann těší dnes, však začal až začátkem 70. let v Neu-Isenburgu.

1971

Společnost prošla restrukturalizací v oblasti pracích a čistících prostředků převzetím společnosti Fleckenteufel (Ďáblík na skvrny).

1972

První Ďáblíci na skvrny vytvořili v německých domácnostech nový standard pro praní prádla.

1980

Ďáblíci na skvrny se poprvé objevují v televizi.

1984

V pracích prostředcích jsou oficiálně zakázány fosfáty. Sůl na skvrny Dr. Beckmann se rychle dostává do povědomí jako neúčinnější řešení pro zašedlé prádlo a nedostačující výsledky praní. Značka Dr. Beckmann je na světě.

1985

Ďáblíci na skvrny a Sůl na skvrny od Dr. Beckmann se úspěšně dostávají na trhy po celé Evropě. V současnosti značka přispívá k čistotě ve více než 80 zemích světa.

1986

Ďáblíci na skvrny, Sůl na skvrny, Odbarvovač pro omylem obarvené prádlo a následně všechny produkty pro ošetření skvrn před praním byly sloučeny pod značku Dr. Beckmann se svým vlastním logem.

1995

Čas pro nový milník v úklidu domácnosti: Dr. Beckmann představil čistič na trouby bez aerosolu a tím znovu ukázal svůj potenciál pro inovace. V současnosti odbornost značky Dr. Beckmann završuje celá řada čističů povrchů a spotřebičů.

2001

V rámci expanze se společnost přesunula do Egelsbachu a oba ředitelé - Heiner Beckmann a Gerhard Krauss i nadále profesionálně vedou společnost na novém místě.

2005

Se svými Ubrousky pro zachycování barev a nečistot vytváří Dr. Beckmann nový milník v péči o prádlo - praní bez zabarvení prádla.

2010

Filosofie značky Dr. Beckmann je vyjádřena jejím novým sloganem "Když řekneme čisté, myslíme tím absolutně čisté".

2011

Ďáblíci na skvrny slaví 40. výročí. Gratulace přichází z celé Evropy.

2015

Dr. Beckmann vyhrává, už počtvrté, cenu "Top značka". Cenu získává za výkony v odstraňování skvrn - naší hlavní specializaci jako odborníka na odstraňování skvrn.

2019

Ďáblíci na skvrny spolu s ostatními produkty dostávají nový kabát. Díky tomu dostávají Ďáblíci nový, dynamický a moderní nádech.

Věděli jste?

Dr. Beckmann Ďáblíci na skvrny odstraní více než 150 typů skvrn - to je více než jakákoliv jiná značka!
40 vyprání jednoho trička vytvoří poloviční množství CO2, než které je vytvořeno jen při výrobě toho samého trička.
Oblečení by se nemělo po vyžehlení hned ukládat do skříně. Teplo a vlhko vytvořené při žehlení by mohlo způsobit, že vaše oblečení bude přitahovat plísně, kvůli kterým pak může zapáchat.

Garance značky Dr. Beckmann

Produkty Dr. Beckmann představují průkopnickou a neutuchající vášeň pro poskytování nejúčinnějších a nejkvalitnějších řešení pro praní prádla a úklid domácnosti. Naše výrobky jsou výsledkem rozsáhlého výzkumu a zdokonalování - pro vynikající účinnost, které můžete věřit.

Náš závazek vůči udržitelnosti

Udržitelnost vidíme jako náš závazek vůči společnosti a životnímu prostředí. Nadšený tým stále pracuje na udržitelnějších produktech, výrobě a procesech. 

Respektujeme životní prostředí

Šetření zdrojů a snižování negativních dopadů na životní prostředí jsou základními principy všech našich rozhodnutí.

Pracujeme s ekologickou energií

S jednou z největších fotovoltaických instalací v našem regionu je delta pronatura schopna pokrýt veškeré požadavky provozu na elektřinu.

Zavázali jsme se snížit spotřebu plastů

Naše výrobky jsme začali vyrábět ze 100% recyklovaného plastu.

Snažíme se používat co nejmenší množství chemikálií a jen v takovém množství, které je potřebné k dosažení udržitelných čistících výsledků.

Certificates & Awards